odciągania pyłu

Podstawowym zadaniem instalacji odciągowych jest ochrona człowieka przed zapyleniem oraz zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu. Proponowane przez nas systemy odciągowe z maszyn produkcyjnych są bardzo ważnym elementem całego procesu wytwarzania.

Gospodarka wolnorynkowa eliminuje słabych graczy. Dlatego jakość, wydajność i sprawność wytwarzania zależy od sprawności instalacji odciągowej, tak samo jak i od innych elementów. Nie tak dawno temu systemy odciagowe były traktowane jako luksus obecnie to synonim konieczności. Nakazy i rygorystyczne przepisy wymuszają, aby podjąć ten temat. Systemy odciagowe Ruwac tworzone dla przemysłu budowane są pod kątem konkretnych potrzeb. Nasza firma nie tylko zajmuje sie nowymi tematami, ale również podejmujemy działania niesprawnych, starych systemów lub tych, które źle funkcjonują. Czasem realizacja poprawy wymaga kilku etapów postępowania. Każdy przypadek jest inny, gdyż warunki panujące w zakładzie, temperatra, układ pomieszczeń jest indywidualny zatem nie może być rozpatrywany szablonowo. Wspólnie z inwestorem staramy się rozwiązać problemy. Współpraca jest konieczna, aby osiągnąć zamierzony cel jakim jest sprawny system odciągania.

Nasze odkurzacze i odpylacze pracują w wielu liniach produkcyjnych, często w skomplikowanych zautomatyzowanych procesach technologicznych. System odciagowy może być miejscowy lub centralny łączący całą grupę urządzeń. W systemach odciągów miejscowych stosuje się najczęściej kanały okrągłe ze względu na mniejsze straty ciśnienia.

Wzrost oporów jest zależny od kwadratu prędkości powietrza – jeśli prędkość wzrośnie 2-krotnie, to opory aż czterokrotnie) oraz w celu zabezpieczenia przed osadzaniem zanieczyszczeń wewnątrz kanału. Na instalacjach odciągów miejscowych wymagana jest wysoka szczelność układu. Zabezpiecza to przed spadkiem ciśnienia ssania na wlocie urządzenia oraz uniemożliwia wydostanie się zanieczyszczeń z instalacji.W ciągłej sprzedaży mamy węże techniczne w wielu średnicach oraz elementy instalacyjne.