Centralne odkurzanie

Centralne odkurzanie / SYSTEMY CENTRALNEGO ODKURZANIA / odkurzacz centralny

Odkurzacze centralne znajdują swoje zastosowanie w miejscach, w których użycie urządzeń mobilnych jest utrudnione lub niemożliwe. Instalacje centralnego odkurzania mogą być budowane w poziomie i w pionie, co ułatwia szybsze dojście do odkurzanych miejsc i zwiększa wygodę odkurzania. Firma Ruwac oferuje kompleksowe wykonanie instalacji centralnego odkurzania od etapu uzgodnień, przez projekt, dostawę, montaż i finalny rozruch. Ruwac Polska gwarantuje również stałą opiekę serwisową oraz wsparcie i usługi pogwarancyjne. Instalacje centralnego odkurzania Ruwac Polska w zależności od odciąganych pyłów wyposażane są w odpowiednie zabezpieczenia na podstawie przeprowadzonej analizy ryzyka, dzięki czemu są one zarówno wydajne jak i bezpieczne.

Zawory klapowe – gniazda przyłączeniowe instalacji mogą być wyposażone w mikrowyłączniki, które umożliwiają sterowanie odkurzaczem bez konieczności podchodzenia do niego. Zasada działania takiego mechanizmu jest bardzo prosta – gdy wszystkie zawory są zamknięte odkurzacz pozostaje wyłączony, jego włączenie następuje w momencie otwarcia jednej z klap. Ponadto nasze instalacje mogą być wyposażone w zasuwy pneumatyczne oraz kasety ze zwijaczem do węży, sama zaś instalacja może być wykonana cienkościennych rur stalowych ocynkowanych, aluminizowanych, stali kwasoodpornej lub grubościennych rur malowanych. Uziemienie instalacji zapobiega wyładowaniom antystatycznym, które są niepożądane w strefach zagrożenia wybuchem.

Specjalne obejmy skręcane na całej długości instalacji zapewniają szczelność oraz umożliwiają komfortowy i szybki demontaż i montaż instalacji w przypadku prac remontowych lub gdy wystąpią niedrożności w instalacji.

Urządzenia odciągowe w które wyposażamy nasze instalacje to wyposażone w turbiny, pompy bocznokanałowe lub pompy Roots’a systemy cyklonowe wyposażone w separatory wstępne i filtrocyklony. Czyszczenie filtrów odbywa się za pomocą osobnego systemu elektrycznego jak również pneumatycznego. Odpowiednia tkanina będąca podstawą wysokiej klasy filtracji w zależności od odciąganych pyłów lub medium może być wykonana jako wodoodporna, olejoodporna lub antystatyczna, oraz należeć do jednej z trzech klas filtracji L, M lub H.

W przypadku dużych instalacji jesteśmy w stanie wykonać układ sterowania, w którym włączenia i wyłączenia instalacji podczas pracy wielu osób jednocześnie można dokonać przy użyciu specjalnych pulpitów. Możliwe jest wykonanie takiej instalacji również w wykonaniu zgodnym z dyrektywą Atex dla stref zagrożonych wybuchem.

Ponadto w celach zminimalizowania emitowanego hałasu przez pracującą instalację, możliwe jest zastosowanie tłumików na wylotach a same dmuchawy znajdują się w dźwiękochłonnych obudowach.

Odciągany pył można zbierać do metalowych kontenerów, beczek, pojemników z tworzywa lub worków big-bag.

Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji i są otwarci na wszelkie zapytania.

Zadzwoń do nas:  +48 32 760 95 99