Do pylów niebezpiecznych

Ruwac zdaje sobie sprawę  z  powagi potencjalnego zagrożenia wybuchem. Do tej grupy należą: wybrane metale, tworzywa sztuczne, produkty spożywcze oraz chemiczne.  Bezpieczne odkurzanie to kluczowa sprawa. Nasze odkurzacze i odpylacze mogą być wyprodukowane w wykonaniu bezpiecznym dla stref zagrożonych:  1, 2,  21 i 22.

Wyposażenie eksploatacyjne jest w pełni uziemione, statyczne rozpraszające, co daje gwarancję bezpiecznej pracy, nasze systemy przeciwwybuchowe próżniowe wykonane są z materiałów najwyższej jakości i mogą być indywidualnie dopasowane do Państwa potrzeb.

Ruwac oferuje serię odkurzaczy z separatorami wstępnymi,  które mogą być używane do zbierania palnych pyłów lub przewodzących metali w przypadkach, gdy źródło zapłonu jest obecne. Wszystkie nasze separatory zanurzeniowe   spełniają rygorystyczne przepisy dotyczące usuwania pyłów wybuchowych.

Istnieją różne rodzaje pyłu, więc ważne jest, aby rozpoznać, jaki rodzaj pyłu znajduje się w obiekcie i czy jest wymieniony jako wybuchowy z poniższego wyszczególnienia:

Aluminium Koks Siarka
Antrachinon Kwas adypinowy Siemie lniane
Askorbinian sodu Kwas askorbinowy Skórka z cytryny
Aspiryna Laktoza Skrobia
Bawełna Lucerna Słód
Białko jaj Magnez Stearynian ołowiu
Biomasa Maltodekstryna Stearynian sodu
Błonnik Mączka drzewna Stearynian wapnia
Brąz Melamina Suszone owoce
Celuloza Mleko w proszku Suszone warzywa
Chmiel Octan wapnia Tapioka
Cukier Paraformaldehyd Tytoń
Cynk Pochodne poliwinylu Węgiel brunatny
Drzewo korkowe Poliakrylamid Węgiel drzewny
Formaldehyd mocznikowy Polietylen Węgiel kamienny
Herbata Polipropylen Ziarno owsa
Kakao Przyprawy Żywica epoksydowa
Kasza manna Sadza Żywica fenolowa
Kawa Serwatka Żywica melaminowa

Wykaz zawiera jedynie podstawową klasyfikację produktów, które w formie pyłu stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dochodzą do tego produkty modyfikowane, których obróbka wytwarza pyły, które muszą zostać poddane dodatkowym analizom, aby skutecznie dobrać zabezpieczenie.

Proponowane urządzenia Ruwac to wysokiej klasy odkurzacze przemysłowe przystosowane do pracy w najcięższych warunkach, przy bardzo dużych ilościach pyłów różnego pochodzenia. Produkty firmy Ruwac uzyskały certyfikaty niemieckie TÜV oraz BIA, potwierdzające ich wysoką jakość.

Polskie prawo zobowiązuje zakłady produkcyjne do zapobiegania w tworzeniu się atmosfer wybuchowych, a jeżeli to niemożliwe, dążenia do wyeliminowania źródeł zapłonu.

Jeżeli w Państwa zakładzie powstają pyły zaliczane do niebezpiecznych to prosimy o kontakt.  Wspólnie możemy stworzyć bezpieczne stanowisko pracy, bezpieczne przedsiębiorstwo i środowisko.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji.