Iskrochrony

Iskrochrony jako alternatywa dla odpylaczy mokrych

Iskrochrony

Dla branży automotive Ruwac opracowała nowatorską metodę, dzięki której można zrezygnować z odpylacza mokrego. Czym są iskrochrony? – to odkurzacze przemysłowe doposażone w łapacz iskier umożliwiający bezpieczną pracę z pyłami aluminium.

Z uwagi, że stopy aluminium są coraz bardziej są stosowane w przemyśle to obecnie iskrochrony coraz bardziej zyskują na popularności.

Kilka słów na temat Zasady działania: w zbiorniku o kompaktowej konstrukcji znajduje się „iskrochron”, który schładza ewentualne iskry metodą czysto mechaniczną. Zanim wciągnięty materiał dotrze do końcowego pojemnika, musi przejść przez odcinek uspokojenia o długości 5 m. Iskrochron skutecznie urządzenie, które zapobiega wciąganiu niewygaszonych źródeł zapłonu. 

Urządzenie jest dopuszczone tylko do montażu do mobilnej instalacji wyciągowej i może pracować w strefie 22. Może być wykorzystywane jako wyciąg miejscowy do odsysania wybuchowych mieszanek pyłów z powietrzem w miejscach, w których nie można całkowicie wykluczyć powstawania iskier (np. szlifowanie).

Mobilny system odciągowy dla pyłów aluminiowych i plastikowych jest wyposażony w dokładny filtr resztkowy klasy „H”, dzięki czemu można go również stosować do tworzyw sztucznych, które są rakotwórcze lub niebezpieczne dla zdrowia. Klasa filtracji H = wysokie ryzyko. Nadaje się do filtracji kurzu wartości granicznej > 0,1 mg/m3 i max. penetracji < 0,005%. Poprzez filtrację klasy „H” odkurzacz może być stosowany do wszystkich pyłów lekkich materiałów, które są dziś stosowane w konstrukcji pojazdów. Odkurzacz można również doposażyć w akcesoria eksploatacyjne oraz w ramię teleskopowe, a następnie wykorzystać do selektywnego wykrywania dymu spawalniczego. Prezentowany odkurzacz przemysłowy przystosowany do pracy w ruchu ciągłym. Obudowa wykonana antystatyczna poliestr wzmacniany włóknem szklanym, odporna na tarcia i uderzenia i korozje. Urządzenie łatwe w obsłudze i w manewrowaniu.

Iskrochrony – bezpieczny odciąg pyłów aluminium

Dla przemysłu motoryzacyjnego firma Ruwac opracowała nowatorską metodę, dzięki której można zrezygnować z odpylacza mokrego. Z uwagi, że tzw. obróbka wielomateriałowa jest, coraz bardziej powszechna zastosowanie jest powszechne. W obszarze napraw blacharsko-lakierniczych iskrochron RUWAC zdobył uznanie zapewniając eliminację zagrożeń dla zdrowia i życia. Odkurzacze z łapaczem iskier RUWAC mogą być używane do różnych zadań związanych z odkurzaniem i odpylaniem, w których w zasysanym powietrzu obecne są iskry. Dla każdego odkurzacza ATEX użytkownik musi w 100% wykluczyć wprowadzenie źródeł zapłonu z zasysanym powietrzem. W sytuacjach, gdy nie jest to możliwe, jednym z bezpiecznych wyborów może być nasz iskrochron lub odpylacz mokry. Ponadto urządzenia można wyposażyć w ramie odciągowe dzięki czemu praca jest jeszcze bardziej efektywna.